Genc kaleci, Genc teknik direktör….

Genc kaleci, Genc teknik direktör….

Fenerbahce, Beşiktaş , Galatasaray gibi kulüplerimizde genc kaleci olmaz !!! Sebeplerini saatlerce tartisir, kanıtlar , yoluma devam ederim. Bu kadar sacama sapan bir calışma olabilir mi? Bu genc kaleci arkadaslara yapılanlar ayıptır, yazıktır. Bu kadar ağır yuku bu arkadaşların omuzlarına yıkan, yonetici ve teknik ekip FUTBOL CAHILI dir. Neredeyse 2 sezonu tedirginlik içerisinde geçiren kalesine yapılan 3 ataktan 2 si gol ile sonuclanmis sezonlardan sonra dahi ders almayan bir yönetim ve teknik ekip…Bana gore FUTBOL CAHILI dir!.

Galatastaray’in kalesine baktigimizda , bu farki çok net bir sekilde görebiliriz, Muslera’nin önünde oynayan defans oyuncuları her maca ciktiklarinda guven duygusu ile maca cikiyor , an azından kale ve kaleci korkusu olmadan müdahelelerde bulunuyor ve bu duygu tum takima bir güç veriyor ve buna eminim. Bu hissiyatlar ile biz bir mac bile bitiremedik…

Genc oyuncuları kesinlikle destekliyorum ancak saha icinde , kaleci pozisyonunda degil. Altyapıları desteklemeye kaleci ilemi başladık yani? O zaman birde 10 numara yerine genc bir kardeşimizde koyunda onuda görelim…Cahilligi birakin , düzgün kararlar alin derim. Besiktasin kaleci sorunu ben kendimi bildim bileli var, o yüzden onları bu konunun disinda tutuyorum:)

Teknik direktor secimine gelince…Allah kimseyi futbolcuların eline ve diline düşürmesin:))) Orası öyle bir yer ki adamı cig , cig yerler , diri , diri gömerler :))) Bu yüzden teknik direktör rütbeli , deneyimli olacak!!!!

Hepimize iyi bayramlar !

tamd_admin