Ozledigimiz renklere kavuştuk!

Ozledigimiz renklere kavuştuk!

Bu hafta Aysegul Atik , yengemi kaybetmenin üzüntüsü yaşıyorum ,  gercek değilmiş sanki hiç öyle birey olmayacakmış gibi geliyormuş bana demekki, hem benim hem de hepimizin kahramanı olmuş icimizde. Ne kadar çok seveni varmış, ne mutlu bizlere ne mutlu oğulları Alper Atik ve Argun Atik’e. Turkiye gercek bir sanatciyi kaybetti , hepimizin bası sağolsun.

 

Sevdikleriniz ile daha çok vakit gecirin demek geliyor icimden.

Öncelikle kaleci Altay’i en çok eleştirenlerin basında gelen biri olarak kardeşimizi cani yürekten tebrik ediyorum. Kaleciler bu gibi maclarda takımına güven vermeli, serbest vuruşta golu önleyemedi ancak , diger pozisyonlarda gerekli hamleleri yapmasını bildi, oyunda kaldı, moralini bozmadı bu çok onemli genc bir kaleci icin.

Yedek oyuncularımız , Mevlüt, Mehmet Ekici kendilerinden beklenen performansı maalesef gösteremediler, çok vasat performansları vardi , sanki is olsun diye cikip oynuyor gibiler, Emre’nin oyuna girmesi ile ceza sahasına daha çabuk ulaşabilen bir Fenerbahce sanıyorum Mevlüt ve Mehmet icin iyi bir özet ve ornek olmustur, 75 dakikada yapamadıkları hamleleri Emre ve Vedat 15 dakikada yaptılar.

Karsilasmanin ilk 10 dakikasında topla en çok oynayan oyuncularımız arasında Serdar’in olması da bir baska problem ancak iki sezondur ilk 15 dakikaya zaten kendi kendimize harcıyoruz…

Oyunu çok geride karsiliyoruz , bu taktik anlayisi bizi oldukça zorluyor ancak buna bir care üreten bir teknik ekip yine saha kenarında maalesef yoktu. O kadar geride kabul ediyoruz ki oyunu Ozan’in kirimizi kart görmesine de adeta çanak tutuyoruz. Ozan’in rakibinin arkasında, orada ne isi var ? Neden defanstan bir oyuncu ileriye doğru basmıyor? Bu soru teknik ekibimiz icin gelsin…

 

Kirmizi kart verilir mi? Verildi mi? Verildi Hayir diyebilirmiyiz . Diyemeyiz… Bu tur müdaheleler tehlikeli ve büyük takımlarda bana gore GEREKSIZ! Ozani defans ve defansif ortasaha da gorev yapan arkadaşları yaktı diyebiliriz. Ozan’da isteyerek basmadı ancak ayağı  normalden daha fazla bir sure rakip ile temas etti. Bir baska problem daha vardi oda VAR görüntülerinin bu gibi pozisyonlarda yavaş oynatılması, bu pozisyonu yavaş oynatırsanız kirimizi kart gibi gözükür , hızlı oynatırsanız tam kararsız kalabilirsiniz, dikkat ettim hakem de kararsız kaldı en son saniye…Kararsiz kaldigin pozisyonda sari kart ile devam etmesi gerekir. Trabzonspor maçı var ise salı gunu birde takim Fenerbahce olunca kararsız da kalsa kirmizi kart dediler ve sasirmadik.

76. dakikada Fenerbahce adeta coktu , önlemlerin alınması gerek!

Sonra oyuna Emre , Vedat , Tolga’ in girmesi ile diger oyuncular da kendi vasat performanslarından kurtuldular ve galibiyet geldi.

Belki de Dirar, Deniz ve Gustavo oyuna sahada Emre ve Vedat varmış gibi başlasalardi belki Fenerbahce hiç geri düşmeyecekti, Mehmet ve Mevlut de daha iyi gözükecekti … Bu da olayın diğer bir bakış acisi.

Inisleri ve cikislari ile gidip gelen bir mac sonunda 3 puan iyi oldu, bu renkleri ve futbolu ozlemisiz.

 

Iyi haftasonlari !

 

tamd_admin