1999 Yilindan beri…

1999 Yilindan beri…

Evet gerçekten 1999 senesinden itibaren Kadıköy’de kazanamayan bir Galatasaray! İnanmak gerçekten çok zor , 1999 dan beri tek değişmeyen galip gelememeleri değil, hala Fatih Terim hala Hasan Şaş … Bunada inanmak gerçekten zor. Hele sayın Terim’in Belhanda ‘yı çıkartıp yerine Emre’yi koyması ve hele hele Feghouli yerine Sinan’ı almış olması Fenerbacemizin işine geldi. Teşekkürler Fatih Hocam!

Kendi cephemize bakacak olursak FB – GS maçındaki kalede Volkan ile başlamak bize daha çok yakışırdı. Bu kararlılığı maalesef sayın Yanal gösteremedi …Kulübümüzün Fenerol adı ile başlattığı yardım kampanyasının gidişatını  da belirleyecek bir karşılaşma oldu bu beraberlik sonrası yardımlar çoğalarak devem edecektir. Fenerbahçe şayet yenilmiş olsa idi Fenerol kampanyasıda bu mağlubiyet ile son bulurdu. Teknik direktörümüz Yanalda görevden ayrılırdı. Sayın Yanal zaten ayrılmalıdır bana göre ama artık birazdaysa sabretmek durumundayız dünkü maçtan sonra….

Gelelim teknik taktik olaylara …Serdar Aziz’in geldiği günden beri göstermiş olduğu en iyi performans idi diyebilirim, bunun yanında Tolgay için tam tersini söylesem yeridir.Elmasın attığı gole kendim atmis gibi sevinirken, golde Soldado’nun akıl dolu hareketi her futbol severin alkışlarını aldı. 9 kişi kaldığımız dakikada yediğimiz golde Mehmet Topal’ın uzun topta geride kalmış olması ve Moses ‘ ın defans yapıyor olması Fenerbahçe gibi bir takıma yakışmadı, bu pozisyonda amatörlük , teknik direktör ve ekibimizin net hatası vardı bu yüzden Yanal hoca benim için yetersiz kaldı… Sayın Yanal zaten sizlerin görevi bu durumlarda hemen gerekli müdahaleleri yapmak ancak onuda yapamadınız. Dırar’ın mücadelesi ve hırsı çok üst düzeyde idi , Hasan Ali kardeşimiz de çok güzel ders almış oldu bu şekilde büyük ve önemli maçlardaki 1 saniyelik pozisyon kacırmanın nelere sebep olacağını umarım anlamıştır.
Tartışılan bariz pozısyonları futbol oynayan biri olarak yorumluyorum bu yüzden Hasan Ali için pozisyon kaybı ve faul , son adam kırmızı kart veririm, kaleci geliyormuş falan olanları geçin….

Mehmet Topal ikinci sarıdan atılsa oda ok onada itiraz edilecek bir durum bence yok. Ancak gelelim gol öncesi söylenen faul pozisyonuna …Burada faul yok ! Evet fanatik olmak ilede alakası yok… Ne dedim Hasan Ali pozisyon hatası yapmıştır …burada GS lı oyuncuda pozisyon hatası yapmıştır top havadan gelirken çok güzel bir fikir ile topu kontrol ederken anında kendi etrafında dönmeyi denemiş ancak bunu başaramamıştır, topun kontrolünü kaybedip gerıde kalan topu çekmeye çalışırken kuvvetlı ve uzun boylu oyuncu Dırar topla oynamak istemiş ve GS oyuncu topu kaybetmiştir. TV daki program yorumcuları buna faul derler ben vermem,çok net ! Bu pozisyonlara faul çalarsanız maçlar bitmek bilmez 20 dakika futbol oynanır. Topun hakimi olmuş olsa idi işler değişirdi…

Alper Potuk kardeşimizin saç stili hakkında fazla yorum yapmadan bu haftaki yorumuma nokta koyuyorum.

Fenerbahçe ‘yi büyük bir sıkıntıdan alan, Ersun Yanal’ın görevine devam etmesini sağlayan, Fenerol kampanyasının hızını arttıran tüm Galatasaray lı yetkililere teşekkür ediyorum.

İyi haftalar

tamd_admin