Bereketli Ocak!

Bereketli Ocak!

Mesut Özil transferinin sarhoşluğu ertesi tavan yapanheyecanımdan olsa gerek maça pek konsantre olamadım. Maçbaşlarken takımın da benimle aynı havada olabileceğidüşüncesiyle endişeliydim.  Kadroya baktığım da hamleoyuncusu olarak oyuna girebilecek bir isim olmaması da beniendişelendiren bir durumdu.

 

Maç başında Paintsil ve Pinto kanat akınlarımızı iyi kapattılar, ayrıyeten Novak’ın temkinli oyunuda alışılagelmişbindirmelerimizden uzak bir görüntü sergilememize sebep oldu. Novak’ın takımın ortalama formuna ulaşması biraz zaman alacak gibi ama hata yapmadan oynaması ve zaman almasıoldukça pozitif bir gelişme. Kendisine bu uzun sezondaihtiyacımız olamaya devam edecek.

 

Hakem Arda Kardeşler maçın ilk çeyreğinde sanki 4 pozisyondatabanla girişlere müsamaha gösterdi ve bu pozisyonlardakartlarını cebinde tuttu. Ayrıca Ankaragücü lehine ucuz faullerçalarak ritmimizi bulamamıza sebep oldu. Akabinde aleyhimizesarı kartlarını kullanarak önümüzdeki hafta oynanacak Sivasspormaçı için kadromuzu hafiften budadı. Hakemin bu incedoğramalarına en güzel cevabı Valencia odaklı organize paslı biratağımızı Thiam’ın golüyle sonuçlandırarak verdik ve bir nebzerahatladık.

 

Beni en çok sevindiren gelişmelerden en önde geleniSamatta’nın müthiş becerisiyle attığı gol oldu. Böylece iki haftaüst üste gol atarak hem güven tazeledi hemde iyi yolda olduğusinyalini verdi. Kaçan en az iki gol şansı İlk yarının 4-0 bitmesini engelledi.

 

Ikinci yarı Ankaragücü yine ilerde presle, bilhassa Gustavoyaadam adama basarak başladı! Bu pres 55 de düştü ve Fenerbahçebu sezon ilk defa olgun, telaşsız ve kontrollü bir oyunla 3. GolüValencia’nın müthiş vuruşuyla buldu. Bu bölümde orta sahamızhem bloklar hem de oyuncular arasına iyi pas yaparak rakibi çokgüzel çözdü…

 

Maçın son 10 dakikasında tam bir Gustavo resitali seyrettiğimizkanısındayım, çok diriydi!

 

Ne yazık ki Lemos Emre Güral’a tanıdığı şansla bir kez dahakendisine yapılan eleştirilerin pek yersiz olmadığını doğrulayanbir hatayla maçı bitirdi!

 

Önümüzdeki Sivas ve Rize maçlarından ez az 4 puan alarak buzorlu Ocak maratonundan 21 puanlık bir seri yakalamışolacağımızı tahmin ediyorum. Bu ufuktaki potansiyel 4 puanla20 maçta 42 toplam puanla maç başına 2.1 lik bir averajımızıdevam ettirmiş olacağız! Evimizdeki 3 maçlık tarihî yenilgiserisinden sonrası yakalanan bu seri olarak şampiyonlukyolunda önemli bir pozisyonda olmamızı sağlayacaktır.

 

Yakın gelecekte ki öteki bir faktör de Mesut Özil’in takımabaşarılı bir şekilde monte edilmesidir…

 

En büyük Fenerbahçe başka büyük yok!

tamd_admin