Nefese Yukselis!

Nefese Yukselis!

Maçtan önce Fenerbahçemizin durumunu gereğindenfazla su altında kalmış, tüpsüz dalış yaparken nefesibitmek üzere olan bir dalgıca benzetiyordum. TakımımızGalatasaray mağlubiyeti, kupada eleniş, Pelkas, Gustavo ve İrfan Can gibi 3 baba oyuncunun eksikliğiylekazanmak zorunda olduğu bir maça istenilen bir ilk onbirle çıktı… Her şeyden daha önemli olan 3 puanıalmak dalgıcın hızla yüzeye ulaşıp ciğerlerini oksijen iledoldurması ve bir ohhh çekmesi gibi olacaktı

Teknik kapasiteleri yüksek iki takım, güzel zemindemüsabakaya başladıDengeli oyun devam ederken. Karagümrük ilk 15 dakikada Ademi ile iki pozisyonyakaladı.

15. dakikadan sonra takımımız rakip sahaya çok güvenlive uzun süreli bir şekilde yerleşti. Fenerbahçe’nin bu top hakimiyeti ve baskısı golle sonuçlandı. Bu gol, kazanılanbir ölü topta kalabalık bir şekilde çizgi halinde kaleyedoğru yapılan toplu koşu akabinde Mesut’un güzelortasıyla birleşince 1-0 öne geçtik. Belli ki çalışılmışvaryasyon

Ikinci yarıya da iyi başladık Karagümrüğün kendisahasından çıkmaya çalışırken yaptığı top kayıplarıtakımımıza yaradı. Ozan’ın çalışkanlığı ile ortasahadakapıp yaptığı asist ve Valencia’nın güzel vuruşuylabulunan 2. gol bizi rahatlattı.

Bu süreç tahminen 120 dakikalık uzun kupa maçınınsonrası olası yorgunluktan dolayı son buldu. Rakip kalitelipasör oyuncularının soğukkanlı oyunlarıyla bizimsahamıza yığıldı! Tabi ki bu aciz görünen oyun hiç birFenerbahçelinin kabul edebileceği tarzda bir oyun değil!

Karagümrüğün bu baskısını Altay’ın 2 önemli kurtarışıyladengeleyerek skoru koruduğumuzu düşünürken Borini’ningüzel vuruşuyla golü yedik. Defansta Nazım’ın rakibineyakın markajdan kaçınmasının bu güzel vuruşa fırsatverdi. Yenilen golden sonra da oyunumuzda yapılandeğişikliklere rağmen bir düzelme olmadı! Bir türlürakibin baskısını kıramadık, çıkış paslarımız hep rakiptekaldı. Ikinci yarıda oyunumuzda pozitif olan sadecesonradan giren taze oyuncularımızın ön sahada preslerakibin kolay çıkmasını zorlaştırmasıydı. Bu devredeender bulunan gol fırsatını da Samatta alışıla gelmişlakayıtlığıyla harcadı.

Bu vesileyle bir kaç oyuncu için bir parantez açmakistiyorum. Bugün Altay kurtarışlarıyla, Szalai havatoplarındaki başarısı, sol tarafa geçince harcadığıeforuyla, Valencia attığı golle öne çıktılar. Ne kadar da çok iyi oynamamış olsalarda Sosa ve Ozanyorgunluklarına rağmen gayet iyi bir görev bilinciyleoynadılar. Sosa düzeliyor ve çok daha iyi olacağıkanısındayım. Mesut iyi kullandığı ölü topla maçınsonucuna direk katkı yaptı. Ikinci golde Ozan’ın asistininasistini yaptı. Fiziksel açıdan eksikliğine rağmen ilk yarıda ki oyunu iyi sinyaller verdi.

Herkesin bildiği gibi bu takım 2 haftaya tam kadrooynamaya başlıyacak! Göztepe ve Trabzon maçlarındanalınacak en az 4 puan bizi tekrar şampiyonluğun en büyükadayı yapacaktır! Son düzlüğe eksiksiz bir takım olarakgirebilme olasılığı şampiyonluk için benim oldukçaiştahımı açıyor

SALDIR SARI KANARYAM🇺🇦🇺🇦🇺🇦

tamd_admin