Takibe Devam!

Takibe Devam!

Takım olarak dikkatleri mizin dağılabileceği bir maçta oyuna gayet derli toplu bir görünüş sergiliyerek başladık. 

Ideale yakın kadro kadromuz da ki tek tatlı sürpriz Atilla’nın stoperde yer alması oldu.

Hazır oluşu sade, basit, etkili ve sağlam stoper görüntüsüyle cuk diye oturdu. Bilhassa topu indirmeden arkadaşlarına kazandırması, boşa kaçarak pas losyonu vermesi ve terse sol ayağıyla attığı uzun toplarla güven verdi. Ilerleyen haftalarda kendini zorlayabilecek forvetlere karşı nasıl oynayacağını merakla bekliyorum…

Beşiktaş maçında ki ayağa basmalara kayıtsız kalıp kartlarını kullanmayan hakemi bende sanal ortamda ki diğer sporseverler gibi çok tenkit etmiştim. Valencia’nın daha ilk faulünde benzer bir harekette direk sarı kartla cezalandırılmasını ne kadar yadırgasam da çok eleştiremem. 

Blok halinde önde hızlıca birbirine yakın şekilde 2. Bölgeden 3. bölgeye iyi paslarla akan bir takım görüntümüzü akabinde kollektif gole çevirerek öne geçtik. Demek ki takım gelişme ivmesini uygulama eylemine çevirebilme olgunluğuna ulaştırmada iyi bir seviyeye gelmiş. Oyun rahatlığımız ilk yarıda oldukça belli oldu, o sezon başındaki stresli tavırlar hiç sergilenmedi.

Ozan’ın hem enine hemde dikine hareketliliği gayet pozitifti ama Gustavo ve Pelkas kuşkusuz takımın en iyileriydi

Uzun zamandır bir rakibi böyle boğamamıştık gerçekten böyle bir oyunu kendi açımdan çok özlemişim, zevk aldım.

Valencia’nın suskunluğu haklı bir  Sosa değişikliğiyle sonuçlandı. Bu noktada Sosa’ya ayrı bir parantez açmak istiyorum! 

Çok etkili olmasa da Erol hoca kendisini sonradan oyuna alarak ileriki haftalara hazırlıyor. Ben hem çok yararlı olacağı hemde ortasahada oynayan ve gerekli verimi veremeyen diğer oyunculara iyi mesaj olduğu kanaatindeyim.

Pelkas’ın maç boyunca olan istekliliği ve devamlı oynama ısrarı alkışa değer! Yanılmıyorsam bu toplamda 5. kartı bunu daha çok bu isteğinin sonucu olarak görüyorum negatif bir etken olarak değil.

Erol Hoca, 70 ten sonraki konsantrasyon eksikliğimizi oyuncu değişiklikleriyle kırmaya çalıştı ve 3. golü bulduk. Önümüzdeki maçlarda gol sayımız sonradan oyuna girebileceğini bilen oyuncularımızın bu etkiyi arttırabileceği anlayışı ile artacağını ön görebiliriz…

Not: Rakibimizin kalesini koruyan ve U17/

U18 Milli Takımımız’ında kadrosunda bulunan, Kayserispor alt yapısından yetişen bu pırıl pırıl genç sporcu Doğan Alemdar’ı performansından dolayı tebrik ederim…

tamd_admin